Mrągowskie Centrum Ogrodniczo-Rolne
Profesjonalnie, sprawnie, tanio
Mrągowskie Centrum Ogrodniczo-Rolne
Profesjonalnie, sprawnie, tanio
Mrągowskie Centrum Ogrodniczo-Rolne
Profesjonalnie, sprawnie, tanio
Mrągowskie Centrum Ogrodniczo-Rolne
Profesjonalnie, sprawnie, tanio

AgroSulCa luz

Cena: 123 zł brutto / 100 zł netto ( Cena dotyczy luz )
Negocjacja ceny: negocjuj cenę e-mail: hurt@amiga.agro.pl tel. 89 741 77 22 lub 501257644
Dostawa: Cena dotyczy towaru luz i dostaw całosamochodowych,  w celu uzgodnienia warunków dostawy lub sprzedaży mniejszych ilości prosimy o kontakt z działem sprzedaży, tel. 89-741-20-93 lub 502-658-171.
Dostępność: średnia ilość
Opis:

Nawóz AgroSulCa nadaje się do nawożenia wszystkich roślin uprawnych,  w tym na gleby o odczynie kwaśnym i niskiej zawartości siarki. Zalecany jest pod zboża, rośliny oleiste i okopowe - w szczególności pod rośliny posiadające zwiększone zapotrzebowanie na siarkę. Jest nawozem siarkowo-wapniowym, którego formuła ogranicza wymywanie siarki i wapnia w okresie jesienno-zimowym i  gwarantuje dobre odżywienie roślin ozimych.

Właściwości

AgroSulCa jest nawozem stałym, sypkim , miałkim o strukturze bezpostaciowej  ale nie pylistym – warunkuje to odpowiednia zawartość wilgoci. AgroSulCa w związkach siarczanowych (SO4) zawiera 17% siarki (S) rozpuszczalnej w wodzie i 21,3% (Ca) wapnia. Ta forma siarki zawarta w nawozie jest łatwo przyswajalna przez rośliny, co za tym idzie gwarantuje dobre odżywienie tym składnikiem.

Siarka zwiększa odporność roślin uprawnych na stres a w szczególności na suszę oraz porażenia wywoływane przez grzyby i bakterie. Jest niezbędna w procesach fotosyntezy, stymuluje gospodarkę azotem, zaś u roślin oleistych (szczególnie rzepak) wpływa na prawidłową syntezę tłuszczów.

Wapń jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania rośliny, warunkuje prawidłowe ukorzenianie się roślin, zapewnia większą zdrowotność roślin, stymuluje zawiązywanie brodawek korzeniowych u roślin strączkowych, reguluje pracę aparatów szparkowych oraz wpływa na procesy hormonalne u roślin.
 

Termin i sposób stosowania

Pod rzepak i zboża ozime nawóz AgroSulCa zaleca się stosować po zbiorze przedplonu lub przed wykonaniem orki siewnej i dobrze wymieszać z glebą, na głębokość 15-30 cm. Pod rośliny jare nawóz stosuje się w okresie od zbioru przedplonu po orkę przedzimową.  Pod rośliny jare,   termin wiosennego stosowania rozciąga się od momentu wjazd sprzętem na pole do uprawy przedsiewnej. Do wysiewu nawozu można użyć szerokiej gamy siewników nawozowych od ogólno-dostępnych rozsiewaczy talerzowych do wapna nawozowego (praktyczna szerokość robocza wynosi 4 – 6 metrów), po specjalistyczne rozsiewacze pneumatyczne. Odpowiednia wilgotność nawozu zapewnia dobry, równomierny wysiew.

Skład:
17%S, 21%CaO
Uwagi:
Energetyk  Serwis Sp.  z o.o.